4 wskazówek dotyczących planowania utraty wagi.

pexels-tima-miroshnichenko-6327671

Często diety zawodzą, ponieważ zaczynamy z dobrymi intencjami, ale bez konkretnego planu nasza dieta nie ma sensu. Jeśli Twoim celem jest utrata wagi, ważne jest, aby określić kroki, które wykonasz, aby osiągnąć ten cel. Aby dokonywać zdrowszych wyborów, musisz planować z wyprzedzeniem. W tym artykule pomożemy Ci sformułować plan i podamy wskazówki, jak być na bieżąco na każdym etapie.

1. Zrób listę zakupów

Prawdopodobnie słyszałeś radę, aby unikać zakupów spożywczych, gdy jesteś głodny. Ale dokonywanie dobrych wyborów w sklepie może być równie trudne, jeśli nie masz planu. Tworząc listę zakupów, pamiętaj, jakie produkty będą łatwe do przygotowania i połączenia w różne posiłki . Dobrym pomysłem jest sporządzenie wstępnego planu posiłków i przekąsek na cały tydzień, aby móc zaopatrzyć się w potrzebne produkty. Pomóż sobie, kupując wstępnie umyte, pokrojone warzywa, które łatwo chwycić i zabrać ze sobą. Szukaj szybkich rozwiązań, takich jak wstępnie ugotowane piersi z kurczaka lub jajka na twardo, które możesz posiekać i dodać do świeżej sałatki.

WSKAZÓWKA: Dieta 1500 kcal to świetny sposób, aby zawsze mieć pod ręką zdrowy posiłek. Ponieważ każde pyszne ciasteczko z kawałkami czekolady jest pakowane pojedynczo,  zawsze możesz wziąć jedno na te dni, które są wyjątkowo pracowite.

2. Przygotuj się z wyprzedzeniem

Jeśli Twoja lodówka jest zaopatrzona w chude białka i świeże warzywa, ale nie masz czasu na zrobienie posiłku, może skończyć się jedzeniem niezdrowych przekąsek i fast foodów. Dlatego wykorzystaj czas w weekend na umycie i pokrojenie warzyw oraz ugotowanie białek, aby przygotowywanie posiłków w ciągu tygodnia było szybkie i łatwe.

WSKAZÓWKA: W dni, w których naprawdę brakuje Ci czasu, wybierz szybkie posiłki, takie jak koktajl proteinowy z dodatkiem zieleniny, hummusu i paluszków warzywnych, twarogu i świeżych owoców.

3. Przeczytaj menu

Kiedy wybierasz się na posiłek, zaplanuj z wyprzedzeniem, aby dokonywać zdrowych wyborów. Większość restauracji ma menu dostępne online, więc możesz wcześniej zapoznać się z ofertą. Restauracje sieciowe są również zobowiązane do podawania informacji o wartościach odżywczych, abyś mógł dokonywać świadomych wyborów. Dokonaj wyboru posiłku z wyprzedzeniem, aby po dotarciu do restauracji nie ulegać presji rówieśników ani nie skusić się na promocje. Wiele restauracji chętnie spersonalizuje Twój posiłek, rezygnując z sosów, masła lub tuczących dodatków. Jeśli jesz poza domem, najlepiej wybrać chude białko , takie jak tofu, białka jaj, owoce morza lub kurczak i połączyć je z gotowanymi na parze lub surowymi warzywami, jak w sałatce. Jeśli wybierzesz sałatkę, zawsze proś o lekki dressing z boku i zanurz widelec w dressingu, zamiast wylewać go na talerz.

WSKAZÓWKA: Nie popełnij błędu głodzenia się przed pójściem do restauracji. Możesz pomyśleć, że odpowiadasz za dodatkowe kalorie związane z jedzeniem poza domem, ale jeśli przyjedziesz głodny, będziesz bardziej skłonny do przejadania się i dokonywania niezdrowych wyborów.

4. Pracuj w Treningach

Aby zwiększyć aktywność fizyczną, uczciwie przyjrzyj się swojemu harmonogramowi i stylowi życia. Jeśli masz trudności z wstawaniem każdego ranka, prawdopodobnie nie będziesz w stanie wstać o 5 rano i iść na siłownię w drodze do biura. Lub jeśli każdego dnia wracasz do domu wyczerpany, prawdopodobnie nie będziesz wychodził z domu, aby pobiegać po pracy. Zacznij powoli i dopasuj małe porcje ćwiczeń, gdzie możesz. Na przykład dieta na płaski brzuch pomoże ci wykorzystać przerwę na lunch, wykorzystaj przerwy reklamowe w telewizji, aby zmieścić się w kilku przysiadach lub pompkach i wchodź po schodach, kiedy tylko możesz.

Rekomendowane artykuły