Co trzeba wiedzieć przed zakupem kosiarki do trawy Stihl?

kosiarki do trawy Stihl

ROLKA TYLNA W KOSIARCE

Jeśli chcesz uzyskać trawnik w paski, który widzisz na boiskach piłkarskich, potrzebujesz kosiarki z tylnym walcem. Im cięższa kosiarka i jej walec, tym dłużej utrzymają się pasy.

Tylne rolki umożliwiają również koszenie aż do samej krawędzi trawnika.

KRAWĘDZIE KOSZENIA

Jeśli masz dużo krawędzi trawnika, warto poszukać modelu, który może kosić aż do samej krawędzi. Na ogół lepiej sprawdzają się tu łopaty cylindrów lub wersje z tylnymi rolkami.

Każda kosiarka z wbudowanymi przednimi kołami lub grzebieniem do zbierania trawy doskonale nadaje się również do koszenia brzegów – nie ma potrzeby cofania się z podkaszarką.

ROBOTY DO TRAWY

Kosiarki automatyczne stają się obecnie coraz bardziej powszechne. Technologia jest cały czas ulepszana i teraz potrafią rozpoznawać przeszkody i krawędzie trawnika. Roboty do trawy Stihl są o wiele bardziej przystępne cenowo, choć nadal nie są tanie.

Roboty do trawy Stihl są dla Ciebie, jeśli naprawdę nienawidzisz koszenia trawnika. Wymaga to pewnych ustawień, ponieważ trzeba ułożyć przewód obwodowy. Następnie po prostu zostaw kosiarkę, aby mogła zająć się cięciem. Niektóre modele nawet „samoczynnie parkują” w stacji ładującej po skoszeniu.

PRAWIDŁOWA TECHNIKA KOSZENIA

Teraz, gdy masz już najlepszą kosiarkę, musisz także uporządkować technikę koszenia. Wspaniale wyglądający trawnik wymaga regularnego koszenia, który zachęca trawy do rozwijania delikatnych liści. Utrzymuje również bujny i gęsty wzrost oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się chwastów i mchów.

Największym błędem popełnianym przez większość ludzi podczas koszenia trawnika jest zbyt niskie cięcie. Nazywa się to „skalpowaniem” trawy i może ją poważnie osłabić.

W przypadku normalnych trawników, które ulegają zużyciu i ruchom pieszym, należy utrzymywać trawę na wysokości około 5 cm. W przypadku trawników ozdobnych, które nie są często używane, można zejść nawet do 2,5 cm.

kosiarki do trawy Stihl

Po wykonanych pracach kosiarką spalinową Stihl należy zawsze usuwać liście i ściętą trawę, a wiosną i jesienią nawozić trawnik specjalnym nawozem do trawników. Upewnij się, że wybierasz właściwą – wiosenne nawozy pobudzają wzrost liści, a jesienne mieszanki wzmacniają korzenie.

SKRZYNKA NA TRAWĘ

Ogólnie zaleca się zbieranie skoszonej trawy zamiast pozostawiania jej na trawniku. Większość kosiarek zbiera ścinki do pojemnika z tyłu. To lepsze niż kosiarki, które pozostawiają cię do zgrabienia po pracy!

Jeśli masz średni lub duży trawnik, poszukaj pojemnika na trawę o dużej pojemności. Zmniejszy to częstotliwość przerw w koszeniu i opróżniania pojemnika.

KOSIARKI DO TRAWY STIHL MULCZAJĄCE

Możesz również kupić kosiarki do trawy Stihl, które bardzo drobno rozdrabniają ściętą trawę i wpychają ją z powrotem do trawnika jako ściółkę. Są one czasami nazywane kosiarkami recyklingowymi. Ściółka dodaje składników odżywczych z powrotem do trawnika.

Rekomendowane artykuły