Czy wybieramy studzienkę – plastikową czy betonową?

szamba betonowe produkcja 10m3 (2)

Jedną z najczęstszych opcji odprowadzania i zbierania ścieków w budynkach, które nie są podłączone do kanalizacji, jest studzienka. Jeśli obecnie zastanawiasz się nad jego zakupem, z pewnością zainteresuje Cię, czy wybrać szamba plastikowe czy betonowe.
W przeciwieństwie do szamba studzienki nie mają odpływów i dlatego muszą być eksportowane. Przy ich wyborze rolę odgrywa kilka czynników, np. liczba osób w budynku, wielkość przestrzeni, ale najważniejszy jest wybór odpowiedniego materiału.

SZAMBA BETONOWE

Szamba betonowe są nadal preferowane przez wiele osób. Przyjrzyjmy się teraz ich zaletom. Jedną z głównych zalet tych wykopów jest ich wysoka odporność na parcie gruntu i zasypki, a także na poziom wód gruntowych czy ruch pojazdów. Nasza firma oferuje studzienki betonowe w dwóch wersjach, okrągłe lub kwadratowe.

  • Studnie okrągłe o pojemności od 0,75 m3 do 300 m3
  • Studzienki kwadratowe lub studzienki GAMA o kubaturze od 8 m3 do 25 m3

Z drugiej strony, ze względu na ich większą wagę, montaż dołów betonowych jest technicznie wymagający. Nie można montować studzienki betonowej w miejscach, do których nie dociera ciężki sprzęt. W takim przypadku wskazane jest zatem wybranie studzienki z tworzywa sztucznego.

PLASTIKOWE SZAMBA

Plastikowe szamba są lżejsze niż betonowe, dzięki czemu łatwiej je przenosić w trudno dostępnych miejscach. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, takich jak polipropylen. Kolejną niepodważalną zaletą jest ich niższa cena zakupu. Można je zabetonować, studzienki dwuścienne można dokupić w miejscach występowania wód gruntowych. Z drugiej strony może się czasem zdarzyć, że pomimo zabetonowania studzienki dwuściennej z tworzywa sztucznego w miejscu o wysokim poziomie wód gruntowych, studzienka unosi się do góry.

W takim przypadku, jeśli pozwala na to otaczający teren, lepiej udać się na betonowy dół. Zaoszczędzisz czas, pieniądze i niemałe problemy z nieodpowiednim szambem. Zarówno plastikowe, jak i betonowe zlewozmywaki mają ze sobą coś wspólnego. Każdy musi rozważyć wszystkie za i przeciw, aw przypadku nieporozumień zwrócić się do ekspertów. Jeśli zdecydowałeś się na studzienkę betonową, nie wahaj się skontaktować z naszą firmą i sporządzić niezobowiązującą ofertę cenową.

Rekomendowane artykuły