Czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas instalacji szamba.

pexels-ekaterina-astakhova-3568044

Szambo to jedna z najważniejszych instalacji w Twojej posesji. Zbiornik działa jak przydomowa oczyszczalnia ścieków, przez którą ścieki bytowe z domu przechodzą do oczyszczania. Jednak wycieki septyczne i problemy strukturalne są niebezpieczne i mogą mieć wpływ na twoją nieruchomość i środowisko.

Dlatego należy zachować ostrożność podczas fazy instalacji, aby uniknąć przyszłych komplikacji. Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zainstalowaniem szamba.

Upoważnienie

Musisz mieć pozwolenie na zainstalowanie szamba na swojej nieruchomości. Dzieje się tak dlatego, że niewłaściwa instalacja lub procedury oczyszczania ścieków obniżą jakość wód podziemnych i wyrządzą szkody ludziom, którzy z nich korzystają. Dlatego rząd reguluje instalację i użytkowanie szamba poprzez licencje.

Skontaktuj się ze specjalistą, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu uzyskiwania pozwoleń.

Rodzaj

Wraz z rozwojem technologii masz do rozważenia różne typy szamba. Różnice wynikają głównie z materiału użytego do ich wykonania oraz sposobu oczyszczania ścieków.

Na przykład tlenowe szamba wykorzystują tlen do przyspieszenia rozkładu dopływu, podczas gdy inne typy wykorzystują inne mechanizmy. Z pomocą eksperta można poznać wady i zalety każdego typu oraz wybrać ten właściwy.

Ponadto szamba są dostępne w różnych wersjach, które również działają nieco inaczej. Na przykład typ szamba tlenowego występuje w dwóch wersjach: system ze stałą warstwą i system z ciągłym przepływem. Konstrukcja systemu ze stałą warstwą wykorzystuje porowaty ośrodek do podtrzymywania warstwy biomasy, która trawi ścieki.

Z drugiej strony konstrukcja z ciągłym przepływem nie zawiera medium utrzymującego warstwę biomasy. Zamiast tego bakterie są zawieszone w całym zbiorniku, aby trawić ścieki podczas ich przepływu. Jak widać, oba projekty zbiorników wykorzystują mikroorganizmy, ale sposób leczenia jest inny.

Chociaż nie musisz znać szczegółów technicznych każdego projektu czołgu, profesjonaliści mogą pomóc ci zrozumieć podstawowe różnice między nimi.

Typ gleby

Miejsce, w którym zdecydujesz się umieścić szambo, musi mieć rodzaj gleby, który umożliwia przepływ wody. Woda spływa szybciej przez glebę zawierającą dużą ilość żwiru i piasku niż gleba z dużą zawartością gliny. Gleba na polu drenażowym powinna być wystarczająco drobna, aby przefiltrować ścieki.

Zbyt gęsty rodzaj gleby może uniemożliwić przepływ ścieków, co może doprowadzić do zablokowania systemu odwadniającego. Firma zajmująca się szambo, którą wynajmujesz, przeanalizuje zdolność absorpcyjną wybranej lokalizacji, aby określić, czy gleba jest odpowiednia do zainstalowania szamba.

Architektura krajobrazu

Kształtowanie krajobrazu Twojego podwórka jest również istotną kwestią, jeśli chcesz zainstalować szambo. Nie należy instalować zbiornika w pobliżu domu, drzew lub innych znaczących przeszkód. Na przykład korzenie drzew mogą wrastać głęboko w szambo i uszkodzić rury lub cały system.

Szambo powinno znajdować się co najmniej 5 stóp od takich konstrukcji, a jego pokrywa powinna być zawsze zabezpieczona. Możesz jednak posadzić kilka płytko ukorzenionych roślin, aby przykryć swoje pole odwadniające.

Rozmiar

Odpowiedni rozmiar szamba zależy od ilości wody zużywanej przez rodzinę. Jeśli Twoja rodzina codziennie zużywa duże ilości wody, potrzebujesz dużego szamba do uzdatniania dużej ilości wody. Rodzina, która zużywa około 500 do 700 galonów wody dziennie, powinna zainstalować szambo o pojemności około 1200 galonów.

Rekomendowane artykuły