Konserwacja studni: Jak konserwować studnię mieszkalną

studnia-764

Konserwacja studni wodnej jest niezbędna do uzyskania stałej, wysokiej jakości wody po jej zainstalowaniu. Oto, co musisz zrobić, aby dobrze utrzymać mieszkanie.

Prawie 43 miliony Polaków polega na domowych lub prywatnych studniach jako źródle wody pitnej. Oznacza to, że prawie 15% całej populacji amerykańskiej jest uzależnione od lokalnych systemów studni w celu zaspokojenia większości potrzeb wodnych. W większości stanów prawo nie reguluje przydomowych studni, co oznacza, że ​​właściciele domów są odpowiedzialni za monitorowanie jakości wody.

Jeśli posiadasz prywatną studnię, jej konserwacja jest niezbędna do zapewnienia najwyższej jakości wody. Wiercenie studni głębinowych to proces techniczny, który ma na celu pozyskanie wody z głębokich warstw ziemi. Dzięki dobrze zaplanowanej konserwacji studni masz pewność, że twoja woda jest bezpieczna do wszystkich zastosowań.  

Zastanawiasz się, jak przeprowadzić proces konserwacji studni? Przeczytaj ten przewodnik dotyczący konserwacji studni 101, aby uzyskać wszystkie odpowiedzi.

Przechodzenie przez etapy konserwacji studni

Studnie są podatne na zanieczyszczenia, jeśli nie są sprawdzane przez długi czas. Z biegiem czasu niebezpieczne chemikalia i inne zanieczyszczenia mogą przedostać się do studni, co prowadzi do obaw związanych z bezpieczeństwem. W związku z tym, aby utrzymać studnię, należy przeprowadzać stałą procedurę kontroli.  

Rozważ Inspekcję

Inspekcja jest pierwszym krytycznym krokiem w procesie konserwacji studni. Musisz przetestować swoją wodę, aby zrozumieć możliwe zagrożenia dla bezpieczeństwa i jakości, które mogą leżeć u jej podstaw. Powinieneś sprawdzić wodę ze studni:

Raz w roku w przypadku bakterii lub innych zanieczyszczeń 

W większości studni z czasem pojawiają się azotany, bakterie i inne zanieczyszczenia związane z wodą. Testowanie odwiertu pod kątem takich zanieczyszczeń jest krytyczną częścią protokołu konserwacji. 

Za każdym razem, gdy zauważysz zmiany w wodzie

Jeśli jesteś wystarczająco bystry, możesz zauważyć zmianę smaku, koloru lub zapachu wody ze studni. Takie zmiany wymagają kompleksowej inspekcji w celu wykrycia ewentualnych przyczyn zmian.

Jeśli konsumenci wody ze studni rozwijają choroby żołądkowo-jelitowe 

Zanieczyszczona woda studzienna może powodować choroby żołądkowo-jelitowe wśród konsumentów. Jeśli ludzie wokół ciebie, którzy regularnie korzystają z wody ze studni, doświadczają takich problemów zdrowotnych, być może nadszedł czas, aby rozważyć inspekcję.

Teraz, gdy rozumiesz przypadki, w których inspekcja może być konieczna, przejdźmy do rzeczywistego procesu. 

Większość właścicieli domów po raz pierwszy zatapia studnie bez zrozumienia skomplikowanego procesu konserwacji. Stabilizacja gruntu jest istotnym procesem inżynieryjnym, który ma na celu poprawienie nośności i trwałości gruntu. W związku z tym konieczne jest powierzenie procesu inspekcji profesjonalistom w celu przeprowadzenia corocznej kontroli odwiertów, a nie poleganie na własnym osądzie.  

Trzymaj niebezpieczne chemikalia z dala od studni 

Konserwacja studni zaczyna się od zachowania szczególnej czujności, jeśli chodzi o ekspozycję. Teren wokół studni powinien być święty. Wszelkie formy niebezpiecznych materiałów, które mogą pogorszyć jakość wody w studni, nie powinny znajdować się w pobliżu bogactwa. 

Musisz upewnić się, że niebezpieczne materiały, takie jak chemikalia i farby, nie znajdują się w pobliżu studni. Należy również zachować ostrożność podczas stosowania innych związków, takich jak pestycydy i nawozy wokół studni. Inne prawdopodobne zanieczyszczenia, takie jak olej silnikowy, również nie mogą zbliżać się do studni. 

Rekomendowane artykuły