Lista kontrolna konserwacji domu – wiosna

szambo-betonowe(5)

Lista kontrolna wiosennej konserwacji

Robisz listę wiosennych porządków? System septyczny jest często zapominany podczas planowania sezonowych projektów utrzymania domu. Znasz listę: wyczyść rynny, wymień filtr powietrza, sprawdź, wyczyść komin, sprawdź dach itp. Prawidłowo i terminowo konserwowany szambo może trwać nawet 30 lat. Regularne serwisowanie szamba może z czasem zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z zaniedbanym systemem, który wymaga naprawy lub wymiany linii. Tak więc, jeśli nie masz regularnego harmonogramu, pamiętaj, aby teraz dodać pompowanie szamba do listy kontrolnej konserwacji domu.

Serwis szamba

Szambo wymaga regularnej konserwacji. Co 3 lata należy odpompować szambo. Jeśli masz również zbiornik z pompą, który należy serwisować co 1-2 lata w zależności od zużycia wody w gospodarstwie domowym. Teraz jest świetny czas, aby rozpocząć regularną pielęgnację.

Szambo z pompą i skrzynką przyłączeniową jest powszechne i działa w zasadzie tak samo.

Zabiegi enzymatyczne są ważne dla twojego systemu septycznego, ale NIE zastępują wypompowywania szamba. Niektóre marki mogą wprowadzać w błąd swoimi reklamami, że nigdy nie trzeba pompować zbiornika. Przeczytaj wszystkie ich informacje, a przekonasz się, że jest to część konserwacji szamba, a nie zamiennik pompowania.

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegów enzymatycznych, czyli dodatków do szamba, mamy kolejny artykuł na temat działania enzymów septycznych .

Zalety konserwacji szamba

Oszczędzaj pieniądze – największą zaletą regularnej konserwacji jest oszczędność tysięcy dolarów. Dobrze utrzymany system septyczny trwa dłużej. Jeśli nadal będziesz ignorować swój szambo, możesz zniszczyć swoje linie polowe i będziesz potrzebować napraw lub wszystkich nowych linii.
Zaplecze ściekowe – jeśli od 3 lat nie było robione pompowanie szamba to czas na jego przegląd i przepompowanie. Im więcej odpadów stałych gromadzi się w szambie, tym większe są szanse na powrót ścieków do domu.
Bulgocząca toaleta – jeśli Twoja komoda beka, bulgocze lub słyszysz inne dziwne nowe dźwięki, oznacza to, że konieczna jest natychmiastowa naprawa szamba.
Powolne odpływy– pełny szambo może również powodować spowolnienie odpływów. Cała woda z rur zacznie powoli spływać, a środki udrażniające nie działają. Oznacza to, że szambo wymaga natychmiastowej uwagi.
Chroń wody gruntowe – jeśli szambo nie działa prawidłowo, może zanieczyścić wody gruntowe. Zwiększa to również szanse na problemy zdrowotne dla Twojej rodziny z powodu zanieczyszczonej wody.

Zaplanowany plan konserwacji

Regularne utrzymywanie szamba jest łatwiejsze niż radzenie sobie z kopiami zapasowymi, które tworzą sytuację awaryjną, w której w ogóle nie można korzystać z kanalizacji. Od ponad dekady mieszkańcy środkowego polegają na usługach szambiarskich, aby pompować swoje szamba i utrzymywać je w planie regularnej konserwacji dzięki bezpłatnemu programowi przypomnień . Już dziś skontaktuj się z nami i zaplanuj plan konserwacji swojego domu.

Ciesz się sezonem i nie zapomnij dodać pompowania szamba do listy kontrolnej konserwacji domu.

Rekomendowane artykuły