Moc uzdrawiania | Historia niewidomego Bartymeusza

uzdrowienie kościół Wrocław

Bartymeusz siedział przy drodze żebrząc. Świeciło słońce, latały ptaki, a zakurzona droga ciągnęła się z powrotem w kierunku Jerycha. Ale Bartymeusz nic z tego nie widział, ponieważ był ślepy.

W oddali Bartymeusz usłyszał nadchodzący tłum. Kiedy się zbliżyli, krzyknął do najbliższego przechodnia: „Co się dzieje?”

„Wszyscy są tutaj, aby zobaczyć Jezusa z Nazaretu”, nadeszła odpowiedź.

Gdy tylko Bartymeusz usłyszał, kto to był, zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!”

Raz po raz krzyczał, aż ludzie w pobliżu kazali mu być cicho, ale on nadal krzyczał tak głośno, jak tylko mógł: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!”

Nagle Jezus zatrzymał się. Usłyszał rozpaczliwe błaganie o pomoc. Jezus rozejrzał się i widząc niewidomego, zawołał do niego: „Przyjdź”.

Kościół Wrocław zaprasza Cię w imię Jezusa także.

Ci sami ludzie, którzy przed chwilą nakazali Bartymeuszowi być cicho, teraz powiedzieli mu: „Rozchmurz się! Stań na nogi. Jezus cię woła”.

Bartymeusz odrzucił płaszcz, zerwał się na równe nogi i podszedł do Jezusa.

„Co chcesz, abym dla ciebie zrobił?” Jezus zapytał.

„Nauczycielu, chcę widzieć” – odpowiedział niewidomy.

„Idź, twoja wiara cię uzdrowiła” — powiedział Jezus. Natychmiast niewidomy Bartymeusz przestał być ślepy. On mógł zobaczyć!

Uzdrawiające punkty mocy

  1. Gdzie Bartymeusz usłyszał o zdolności Jezusa do uzdrawiania niewidomych? W Łukasza 18:35-43 znajdujemy opowieść o niewidomym, którego Jezus uzdrowił wchodząc do Jerycha. Opowieść o Bartymeuszu dzieje się, gdy Jezus opuszcza Jerycho. We wszystkich innych szczegółach obie historie są bardzo podobne. Niektórzy uczeni uważają, że obie historie dotyczą tego samego cudu i że autorzy Ewangelii nie byli pewni, czy Jezus przyjdzie, czy odejdzie.

Ale myślę, że obaj autorzy Ewangelii mieli rację. Wierzę, że dzień przed uzdrowieniem Bartymeusza, Jezus uzdrowił innego niewidomego, gdy wchodził do Jerycha. Ten człowiek, który został uzdrowiony, wrócił do kolonii żebraków i powiedział wszystkim o swoim uzdrowieniu. Następnego dnia, kiedy Bartymeusz usłyszał, że Jezus przechodzi obok, wiedział, że to jego szansa na cud. Modlitwa o uzdrowienie i modlitwa o uzdrowienie z raka jest dostępna tak samo jak za czasów Jezusa na ziemi.

Bartymeusz otrzymał swój cud, ponieważ jego wiara została zbudowana na świadectwie drugiego człowieka. To pokazuje nam, jak ważne jest dla nas dzielenie się naszym świadectwem z innymi.

  1. Jezus zadał Bartymeuszowi pytanie: „Co chcesz, abym ci uczynił?”. Teraz Bartymeusz mógł poprosić o pieniądze, autograf lub dotknięcie ręką Jezusa, ale niewidomy wiedział dokładnie, czego chciał. Powiedział: „Nauczycielu, chcę zobaczyć”.

W odpowiedzi Jezus dał mu to, o co prosił. Oznacza to, że musimy być konkretni w naszych prośbach modlitewnych. Powiedz Bogu dokładnie, czego pragniesz. Otrzymasz dokładnie to, za co wierzysz.

  1. Kiedy Bartymeusz wstał, aby podejść do Jezusa, odrzucił płaszcz. Dlaczego to jest ważne? Cóż, w tamtych czasach żebracy nosili specjalny kolor płaszcza, który identyfikował ich jako zawodowych żebraków. Gdy inni zobaczyli taki płaszcz, rzucali pieniędzmi. Porzucając płaszcz, Bartymeusz porzucił środki do życia. Był ślepy, a tłum był ogromny; nie było mowy, żeby znów znalazł swój płaszcz. Miał tak całkowitą wiarę, że Jezus go uzdrowi, że wiedział, że już nigdy nie będzie potrzebował płaszcza żebraczego.

Słyszałem dowcip o człowieku, który spadł z krawędzi urwiska i zwisał na czubkach palców ze skały setki stóp nad twardym gruntem poniżej. Zaczął wołać o pomoc, gdy nagle usłyszał głos mówiący: „To jest Bóg. Co mogę dla ciebie zrobić?”

„Co za ulga”, wykrzyknął, „Proszę, wyciągnij tutaj swoją potężną rękę, podnieś mnie i umieść z powrotem na szczycie urwiska”.

W odpowiedzi Bóg powiedział: „Puść skałę, której się trzymasz, a złapię cię”.

Mężczyzna pomyślał o tym przez chwilę, po czym krzyknął w kierunku szczytu urwiska: „Czy jest tam ktoś jeszcze?” Mężczyzna nie chciał całkowicie zaufać Bogu.

Tak jak Bartymeusz zostawił swój płaszcz, tak i my powinniśmy zapomnieć o naszej przeszłości i zaufać Bogu w kwestii naszej przyszłości. Zostaw swój płaszcz; spalić za sobą mosty; porzucić kulę wczorajszych niepowodzeń; puść swoją linę i złóż całą swoją wiarę w zdolność Boga do złapania cię.

  1. Tłum kazał Bartymeuszowi być cicho, ale on nadal wołał Jezusa. Nawet gdy inni mówią ci, żebyś porzucił nadzieję, wołaj wytrwale, aż otrzymasz odpowiedź od Jezusa.

Rekomendowane artykuły