Ochrona dla Twojego szamba.

szamba betonowe 3487

Szambo zapewnia wydajne i proste rozwiązanie do zarządzania odpadami w domu lub firmie. Są one jednak znacznie bardziej wrażliwe na uszkodzenia niż ogólno miejski system kanalizacyjny. Ponadto naprawa szamba może być kosztowna, dlatego tutaj zalecamy regularną konserwację oraz należytą ostrożność i uwagę na to, co trafia do zbiornika.

Ciecz dostaje się do szamba z wielu różnych źródeł w domu. Zlewozmywaki, wanny, łazienki i sprzęt pralniczy odpływają do szamba. Delikatna kolonia bakterii w zbiorniku rozkłada materię organiczną, umożliwiając jej rozproszenie z powrotem do środowiska.

Nie powinieneś odczuwać żadnych nieprzyjemnych zapachów wydobywających się ze zbiornika lub pola odwadniającego. Jednak niektórych materiałów nie można rozłożyć i gromadzą się w zbiorniku jako szlam. Nasza firma zaleca, aby mieszkańcy co trzy do pięciu lat przepompowywali zbiorniki w celu usunięcia nagromadzonej mazi.

Co nie może trafić do szamba?

Twój szambo będzie miał trudności z przetwarzaniem wielu rodzajów materii organicznej i nieorganicznej. W rezultacie blokady w systemie prowadzą do wycieków, nieprzyjemnych zapachów i kosztownych rachunków za naprawy. Przedmioty takie jak pieluchy, ręczniki papierowe, niedopałki papierosów i produkty higieniczne uszkadzają każdy system kanalizacyjny, ale efekty są znacznie bardziej niszczycielskie w przypadku szamba.

Łatwo zapomnieć, że zlewozmywak spływa do szamba. Tłuszcz, tłuszcze i oleje do smażenia dodają się do szlamu i szumowin w zbiorniku i mogą przedostać się do otaczającego obszaru i zanieczyścić. Odcieki z gotowania należy wyrzucać razem z innymi odpadami. Alternatywnie, dobrym środkiem ochronnym jest łapacz tłuszczu pod zlewem.

Szamba betonowe opierają się na kulturach bakteryjnych do rozbijania spłukiwanych ciał stałych. Benzyna, środki chwastobójcze i inne rozpuszczalniki niszczą te organizmy i uniemożliwiają działanie zbiornika. Trujące chemikalia należy odpowiednio usuwać i nigdy nie wylewać do kanalizacji. Należy zachować ostrożność przy wyborze środków do czyszczenia muszli klozetowych, ponieważ wybielacze i związki kwasowe zabijają przyjazne bakterie. Zamiast tego wybierz przyjazny dla środowiska środek czyszczący.

Ostatecznie do szamba powinna dostać się tylko woda, odchody ludzkie i cienki, specjalnie opracowany papier toaletowy.

Rekomendowane artykuły