WODY POD SZUFLADĄ NA WARZYWA, CO ZROBIĆ?

pexels-pnw-production-7678036

Komu się to nie zdarzyło? Albo woda płynie w twoją stronę, gdy tylko otworzysz lodówkę, albo najpóźniej, kiedy wyciągniesz komorę na warzywa, zdasz sobie sprawę, że pod spodem jest wilgotno. Ten błąd jest zawsze bardzo powszechny w praktyce i można go również bardzo łatwo wyeliminować.  Firma naprawa lodówek Warszawa szybko pomoże naprawić usterkę.

Skąd bierze się ta woda?

Zbieranie się wody w urządzeniu pod wpływem wilgoci jest całkowicie normalne i przypomina zaparowane lustro po prysznicu, wilgoć zbiera się również na tylnej ściance urządzenia chłodzącego, ponieważ to tam powstaje zimno. Naprawa płyt indukcyjnych Warszawa zrobią to, szybko i sprawnie.

Gdy urządzenie pracuje, na tylnej ściance wewnątrz urządzenia tworzy się nawet niewielka ilość lodu, ponieważ ta tylna ściana jest najzimniejszym obszarem urządzenia. Kiedy urządzenie jest wystarczająco zimne i przestaje chłodzić, lód ten ponownie się topnieje, a następnie spływa po tylnej ścianie do kanału odpływowego. W najniższym punkcie znajduje się mały otwór, z którego woda jest kierowana wężem do tacy parownika bezpośrednio na silniku. Woda w tej misce odparowuje następnie z powodu ciepła z silnika, co oznacza, że ​​ta miska również nie może się przelać.

Dlaczego woda się przelewa?

W praktyce ten mały otwór w kanale odpływowym zatyka się małymi resztkami jedzenia, takimi jak okruchy, co uniemożliwia odpływ wody. Jeśli ten kanał odpływowy jest pełny, woda przedostaje się pod komorę na warzywa.

Aby ponownie uwolnić dziurę, możesz wyczyścić mały otwór drewnianym patyczkiem. Do czyszczenia dobrze nadają się również czyściki do rur, ponieważ można nimi usunąć cały brud, a następnie woda ponownie odpływa. Jeśli blokada jest nieco głębsza, można również wsunąć elastyczny przewód do otworu, aż pojawi się na dnie tacy parownika na silniku.

Wniosek:

Nawet jeśli szok na początku jest duży, problem ten można rozwiązać bardzo szybko i łatwo. Jeśli podczas przechowywania urządzenia upewnisz się, że jedzenie nie zostanie dociśnięte bezpośrednio do tylnej ściany, ten otwór nie będzie się ponownie zatykał. Jeśli nie udało Ci się rozwiązać tego problemu, na stronie naprawa agd Warszawa, znajdziesz odpowiedniego technika w Twojej okolicy, który pomoże Ci naprawić urządzenie.

Rekomendowane artykuły