Wynajem samochodów ciężarowych i dostawczych w Krakowie

wynajem busów dostawczych kraków

Wynajem samochodów dostawczych w pytaniach i odpowiedziach:

Jakiego rodzaju samochody dostawcze mogę wynająć w wypożyczalni samochodów GoCars?

– W ofercie posiadamy pojazdy z zabudową typu van: Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Renault Master, Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter, a także samochody dostawcze z zabudową skrzyniową: Fiat Ducato plandeka, wywrotka Peugeot Boxer, Citroen Jumper Plandeka Mercedes Sprinter wywrotka , Volkswagen Crafter Plandeka, Wywrotka Renault Master. Charakterystyka każdego ciała znajduje się na dole tej strony.

Jakiej licencji potrzebuję, aby wynająć i utrzymać ten van?

– Oferujemy autobusy i samochody dostawcze dla kategorii B prawa jazdy (do 3500 kg).

Czy jest możliwość wynajęcia samochodu z dostawą przyczepy?

– Tak. Wszystkie wyższe samochody dostawcze są wyposażone w haki holownicze o maksymalnej wytrzymałości 3000 funtów. Aby jednak skorzystać z przyczepy należy posiadać dodatkowe prawo jazdy. (B + E).

Wypadek samochodowy wynajętym busem – co robić?

– Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że ktoś potrzebuje pomocy. Jeżeli jest ktoś ranny, należy wezwać pogotowie i postępować zgodnie z poleceniami operatora. Jeżeli nie ma żadnych obrażeń, najlepiej wezwać policję, która sporządzi notatkę zawierającą wszystkie informacje dotyczące wypadku (sprawcy i ofiary). Konieczne jest także powiadomienie GoCars i postępowanie zgodnie z naszymi instrukcjami. W praktyce, jeśli samochód będzie mógł kontynuować jazdę, będziesz kontynuował podróż nim. W przeciwnym wypadku GoCars zamówi bezpłatny samochód zastępczy (korzystając z pomocy), którym będziesz mógł kontynuować podróż. Wypożyczalnia busów dostawczych Kraków odwiezie uszkodzony samochód do naprawy

Awaria w wynajętym samochodzie dostawczym – co robić?

– Należy natychmiast powiadomić GoCars. Jeżeli pojazd będzie wymagał holowania, wezwiemy pomoc drogową. Samochód zazwyczaj jest holowany do najbliższego serwisu. Jeżeli szybka naprawa nie będzie możliwa, zamówimy bezpłatny pojazd zastępczy i po przeładunku towaru będziesz mógł kontynuować podróż.

wynajem busów dostawczych kraków

Jaka jest dopuszczalna prędkość samochodu dostawczego w przypadku zwykłego prawa jazdy?

– Dopuszczalna prędkość takich pojazdów jest taka sama jak w przypadku samochodów osobowych. Należy jednak zauważyć, że załadowana furgonetka nie jest tak zwinna jak zwykły samochód. Doświadczeni kierowcy zawodowi często mówią, że autobus nie powinien przyspieszać powyżej 100 km/h. I dzięki temu jeżdżą 30 lat bez kolizji. Kierowcy, dla których jeżdżące samochody dostawcze nie są czymś powszechnym, powinni zwrócić na to uwagę. Są przyzwyczajeni do wymiarów samochodu osobowego, które są zupełnie inne niż autobus. Musimy patrzeć nie tylko na jego długość i szerokość, ale także na wysokość. Powinniśmy także ograniczyć prędkość, aby zachować maksymalne zużycie paliwa oraz bezpieczeństwo swoje i ładunku.

Przekroczenie dopuszczalnej ładowności samochodu dostawczego – czy warto?

– Nie wolno przekraczać dopuszczalnej ładowności, gdyż w przeciwnym razie można uzyskać mandat od Inspekcji Transportu Drogowego lub Policji. Przede wszystkim jednak chodzi o bezpieczeństwo. Zdarzają się sytuacje, gdy samochodem o ładowności 1500 kg kierowca jest w stanie przewieźć znacznie więcej (nawet 4000 kg). Podczas wypadku może dojść do sytuacji, w której ładunek dosłownie wpadnie do kabiny lub pęknie opona. Samochody są projektowane i konstruowane wyłącznie pod kątem maksymalnej ładowności.

Jakie jest spalanie paliwa w autobusie?

– Najmniejszy typ vana Peugeot Bipper van z silnikiem 1.4 HDi spalinowy przy oszczędnej jeździe ok. 4 l/100 km. Przeciętne vany, jak Citroen Berlingo, około 5-6 litrów/100 km. Duże vany maxi około 10 litrów/100km, ale przy zbyt szybkiej jeździe będzie to nawet kilka litrów. Wartości te zależą od stylu jazdy kierowcy. Vany z uchylną skrzynią spalają nawet ponad 10 litrów. W ich przypadku szczególnie pożądana jest ekonomiczna jazda.

Jakie jest najlepsze ciśnienie w oponach samochodów dostawczych?

– Wszystkie główne samochody dostawcze w GoCars – wynajem busów dostawczych Kraków mają specjalnie wzmocnione opony, oznaczone literą „C”. Oznacza to, że średnio pompuje się do nich 2x więcej powietrza niż w samochodach osobowych. Dokładna tabela ciśnienia w oponach znajduje się na naklejce umieszczonej na każdym pojeździe (klapce wlewu paliwa lub we wnęce drzwi kierowcy lub pasażera). W przypadku dużego samochodu średnie ciśnienie w oponach wynosi co najmniej 4 atmosfery, a przy maksymalnym obciążeniu jeszcze więcej.

Jaki jest limit pasażerów w pojeździe dostawczym?

– Małe i średnie samochody dostawcze są budowane dla 2 osób. Większe samochody dostawcze i samochody z plandeką mają 3 miejsca.

Czy można wynająć vana z klimatyzacją?

– Tak. Wszystkie samochody dostawcze w samochodzie GoCars wyposażone są w klimatyzację.

Polecane przez nasze vany:
Fiata Ducato Plandeki
Świetny samochód ciężarowy z plandeką, posiadający ładowność do 1100 kg. Posiada również hak holowniczy i ulepszone zawieszenie.

Szczegóły
Citroen Berlingo VAN
Niezwykle przydatny van o ładowności sięgającej 565 kg. Posiada centralny zamek, wspomaganie kierownicy, ABS, elektrycznie sterowane lusterka i szyby.

Peugeota Boxera Maxi
Pojazd ciężarowy, który sprawdzi się w każdych warunkach. Jego ładowność wynosi 1440 kg. Dzięki mocnemu silnikowi wysokoprężnemu jazda jest zawsze wydajna i dynamiczna.

Samochód dostawczy Peugeot Bipper
Mały van o ładowności 610 kg, do mniej masywnego ładunku. Świetny sposób na tani transport, gdy jesteś nie potrzebujesz aż tyle miejsca w bagażniku.

Rekomendowane artykuły