5 wskazówek, jak dbać o swoje sukienki.

girl-gba1c3adf8_1280

1. Przeczytaj uważnie symbole prania

Różne ekskluzywne sukienki wymagają różnych temperatur wody, aby zachować kolor, odkazić, usunąć plamy i ciężkie zabrudzenia. Zasadniczo używaj ciepła do usuwania bakterii i zimna do delikatnego czyszczenia delikatnych i kolorowych ubrań.

Poświęć chwilę na przeczytanie metek pielęgnacyjnych na każdym ubraniu. Znajdziesz tu informacje potrzebne do wybrania zarówno najlepszej temperatury wody, jak i rodzaju cyklu prania. Niezwykle ważne jest przestrzeganie zaleceń podanych na etykiecie, aby zapewnić długą żywotność odzieży.

2. Posortuj brudną bieliznę

Po przeczytaniu etykiety czas na posegregowanie brudnych ubrań według koloru, gramatury materiału i temperatury prania. O wiele lepsze rezultaty w usuwaniu plam, zachowaniu kolorów i ochronie delikatnych tkanin uzyskasz, jeśli będziesz prać razem podobne rodzaje tkanin.

Na podstawowym poziomie możesz oddzielić biel, ciemne kolory, jasne kolory i tylko czyszczenie chemiczne.

3. Czyścić na miejscu

Nie dopuszczaj do osadzania się plam. Im dłużej plama pozostaje, tym większe prawdopodobieństwo, że się przyklei. Zapobiegnij temu natychmiastowemu zastosowaniu naturalnych odplamiaczy do prania. Po prostu nasącz utrwalone plamy octem, przetrzyj plamę pastą sporządzoną z równych proporcji octu i sody oczyszczonej, a następnie włóż do pralki, aby uzyskać chłodne płukanie.

Dla wygody możesz nosić pisak do usuwania plam. Pozwoli to uniknąć plam, takich jak plamy z czerwonego wina lub plamy z jedzenia, które zniszczą Twoje ulubione ubranie.

4. Myj mniej

Nie wszystkie ekskluzywne sukienki wieczorowe muszą być wrzucane do pralki po każdym użyciu. Dżinsy, swetry i płaszcze można nosić wiele razy przed praniem, w przeciwnym razie częste poruszanie i kontakt z wodą mogą je zniszczyć. Oceń, czy się spociłeś lub spędzałeś w nich dużo czasu na świeżym powietrzu. Jeśli nie, dostaniesz darmową przepustkę od wyciągania mokrych, ciężkich ubrań z pralki – plus dobrze utrzymane ubrania, które dłużej wyglądają jak nowe.

5. Powiedz „nie” przeładowaniu pralki

Wkładanie prania, gdy nie masz pełnego załadunku, oczywiście marnuje wodę; ale jednocześnie upychanie całej szafy i przepełnianie maszyny nie jest dobre dla twoich ubrań. Ekskluzywna odzież damska nie tylko nie pierze się prawidłowo, ale także ociera się o siebie, powodując uszkodzenia i blaknięcie. Ponadto detergent nie zostanie skutecznie wypłukany. 

Rekomendowane artykuły