POLIURETANOWA KRAWĘDŹ PŁUGA.

poliuretan-g6ef9eb6f7_1280

Zima jest tu. Czas na wiele warstw, gorącą czekoladę i, co najważniejsze, usuwanie lodu i śniegu z różnych powierzchni. W tym zadaniu użyjesz pługów śnieżnych do usuwania ubitego lodu lub śniegu z parków i podjazdów. Kiedy jednak ostatnio sprawdzałeś krawędzie tnące pługa śnieżnego?

Pługi śnieżne ze stalowymi lub gumowymi krawędziami tnącymi mogą wykonać zadanie, ale chcielibyśmy zaproponować bardziej opłacalną, trwałą i cichą alternatywę — poliuretanowe krawędzie tnące.

Dzięki uretanowym krawędziom tnącym zamontowanym na pługu śnieżnym odgłosy szlifowania i uszkodzenia powierzchni odejdą do przeszłości. Co najważniejsze, wałki poliuretanowe tnące są bardziej ekonomiczne, niż się wydaje, ponieważ są odporne na zużycie spowodowane zimnymi miesiącami. Nie szukaj dalej, jeśli szukasz krawędzi tnących do pługów śnieżnych lub pługów, które rozwiążą wiele twoich zimowych problemów. Wybierz poliuretanowe krawędzie tnące zamiast gumowych lub metalowych krawędzi tnących.

Dlaczego? Weź ciepły napój, odłóż łopatę i sól i czytaj dalej.

Co to jest poliuretanowa krawędź pługa?

Poliuretanowa krawędź tnąca jest częścią systemu krawędzi tnącej pługa śnieżnego. Jest to akcesorium montowane u podstawy stalowej krawędzi tnącej pługa.

Krawędzie poliuretanowe mocuje się do domyślnych krawędzi pługa śnieżnego na kilka sposobów, w zależności od instrukcji montażu. Najpopularniejszą metodą mocowania jest przykręcenie poliuretanowych krawędzi do wywierconych otworów.

Korzystając z tej metody, osoba mocująca poliwęglanową krawędź tnącą przykręci nową krawędź tnącą przez wywiercony otwór. Zamocowana w ten sposób poliwęglanowa krawędź tnąca pozostaje na stalowej krawędzi i pozostaje bezpieczna nawet na nierównych powierzchniach.

Krawędź tnąca z poliuretanu jest gładka, dzięki czemu lemiesze pługa mogą wyeliminować zmęczenie kierowcy. Ponadto krawędzie tnące składają się z poliuretanu o niskim współczynniku tarcia, w przeciwieństwie do metalowych krawędzi tnących.

Niski współczynnik tarcia jest również doskonałą cechą dmuchaw śnieżnych, pługów śnieżnych i pługów śnieżnych przeznaczonych do delikatniejszych powierzchni — takich jak obszary mieszkalne. Uginają się również na nierównych powierzchniach, dzięki czemu są bezpieczne dla kierowcy, nawierzchni oraz pługa śnieżnego lub pchacza.

Poliuretanowe krawędzie tnące mają również maksymalną odporność na ścieranie dzięki specjalnej formule uretanowej. Daje im to przewagę w długoterminowej trwałości i integralności strukturalnej.

Krótko mówiąc, wyroby z poliuretanu są idealne do pługów śnieżnych, pchaczy i odśnieżarek. Są to akcesoria, które mocuje się do standardowych stalowych krawędzi i zapewniają użytkownikom krawędź tnącą, która może pochwalić się wszystkimi właściwościami poliuretanu.

Rekomendowane artykuły