JAK CZYŚCIĆ I KONSERWOWAĆ WINYLOWE MATY Z WŁÓKNA KOKOSOWEGO.

pexels-kelly-2949992

Maty z włókna kokosowego są urocze i ekologiczne. Wnosi do przestrzeni komercyjnych ciepłą tropikalną elegancję i wyrafinowanie w stylu vintage. A mata z włókna kokosowego jest wszechstronna, więc nie musisz jej używać tylko do wejścia! Oczywiście użyj jej jako wycieraczki wejściowej, ale możesz jej również użyć jako maty od ściany do ściany, we wnękach, jako bieżniki na schodach… po prostu doskonale nadają się do wszystkich tych zastosowań. Co więcej, na tych matach kokosowych możesz wydrukować logo i branding, co jest kolejnym powodem, aby umieścić je w przestrzeni komercyjnej.

Większość mat z włókna kokosowego do przestrzeni komercyjnych ma podkład winylowy, który pomaga zachować ich formę, zapewnia długowieczność i ułatwia czyszczenie. Jak każdy inny rodzaj maty, mata kokosowa wymagała odpowiedniej pielęgnacji, aby służyła długo i nadal świetnie się prezentowała. W tym poście porozmawiamy o tym, jak dbać i konserwować wycieraczki aluminiowe na podłożu winylowym.

REGULARNE CZYSZCZENIE 

Odkurzyć matę profesjonalnym odkurzaczem (zalecana głowica napędzana silnikiem ze szczotkami), aby usunąć cały brud i zanieczyszczenia. Ważne jest, aby robić to regularnie i jest to najlepszy sposób na utrzymanie wyglądu i wydajności mat przez długi czas.

Wskazówka: Powolne przejście zamiast wielu szybkich ruchów odkurzacza zapewni optymalne rezultaty, ponieważ daje szczotkom czas na skuteczne obrócenie włókna kokosowego po powierzchni, aby mogło usunąć brud i zanieczyszczenia.

OKRESOWE CZYSZCZENIE 

Do czyszczenia pośredniego zalecany jest proszek chłonny. Proszek zawiera nośnik, który zawiera rozpuszczalnik i detergent, dzięki czemu proszek może wchłonąć resztki oleju i wody. 

Rozprowadź puder na macie, pozwalając mu wchłonąć brud i wilgoć z wycieraczki. 

Odkurzyć matę odkurzaczem klasy komercyjnej (zalecana głowica napędzana silnikiem ze szczotkami), aby usunąć cały proszek, który wchłonął brud i piasek. 

DOGŁĘBNE CZYSZCZENIE  

W zależności od ilości i rodzaju ruchu może być wymagane głębokie czyszczenie. Najskuteczniejszą metodą głębokiego czyszczenia jest ekstrakcja gorącą wodą. 

  1. Przygotuj teren

Wszelkie meble lub elementy wyposażenia znajdujące się na macie należy usunąć, aby odsłonić całą powierzchnię. Matę należy również odkurzyć, aby upewnić się, że wszelkie luźne zabrudzenia zostały usunięte, aby odkurzacz działał jak najskuteczniej. Ze względów bezpieczeństwa będziesz chciał zablokować obszar i umieścić znak „Mokra podłoga”.

  1. Obsługa odkurzacza podłogowego

Na rynku dostępne są różne marki i modele. Aby prawidłowo obsługiwać urządzenie, zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia. Najlepsze rezultaty osiągniesz, powoli pociągając za różdżkę

do siebie podczas procesów zwilżania i ekstrakcji. Ważne jest jednak, aby pracować szybko i nie pozostawiać mokrego obszaru bez ekstrakcji, ponieważ może to spowodować zmianę rozmiaru podkładu w czasie. Po zakończeniu pracy odkurzaczem poczekaj, aż dywan całkowicie wyschnie i ponownie go odkurz. 

CZYSZCZENIE PUNKTOWE

W niektórych sytuacjach na niewielkiej części maty może pojawić się twarda plama. W takich przypadkach warto użyć jednej z metod opisanych w poniższej tabeli. Każdy numer metody odpowiada typowi karty barwienia.

Uwaga: żadne włókno maty z logo nie jest plamoodporne. Gorące płyny, wybielacze i produkty zawierające naturalne barwniki, takie jak curry, musztarda, herbaty ziołowe itp., mogą spowodować trwałe odbarwienie. 

Rekomendowane artykuły